Полазак у 07.30 часова испред Вазнесенске цркве (Улица адмирала Гепрата број 19).
Долазак у Сремске Карловце. Ако је у прошлости Сентандреја била “српски Рим”, Нови Сад “српска Атина”, Сремски Карловци су били “српски Сион”, културни и верски центар српског народа у Аустроугарској. Сремски Карловци, живописни градић на обронцима Фрушке Горе и на обали Дунава, су место изузетне културне баштине. Најлепши су у јуну када липе цветају, и у октобру када виногради донесу своје надалеко чувене плодове. Тада посета овом граду представља изузетан доживљај.
Манастир Ваведења Пресвета Богородице (Горња црква) – присуствовање Светој Литургији. Горња црква је најстарија грађевина у сремским Карловцима. Подигнута је вероватно почетком 16. века. најстарији подаци о цркви датирају из 1559. године када је била метох манастира Хиландар. Према запису на плочи на западном зиду звоника, црква је обновљена 1746. године, за време патријарха Арсенија IV. Стилски припада моравској градитељској групи. Грађевина је мањих димензија са седмостраном апсидом. Након обнове свој данашњи изглед црква је добила 1903. године
Иконостас карловачке Горње цркве настао је у периоду од 1765-69. године. Сликао га је Димитрије Бачевић а припада типу развијених олтарских преграда које прекривају целу источну страну цркве. На иконостасу је 58 икона. У крипти испод олтара сахрањени су српски патријарси Георгије Бранковић и Лукијан Богдановић. Године 2016. Горња црква је претворена у манастир.